Stolní hra Cashflow


Když člověk čte, zapamatujete si v průměru 10-20% obsahu.
Když člověk poslouchá přednášku, zapamatuje si jen 20-30%.
Když člověk něco aktivně dělá, zapamatuje si 60-70%.

Stolní hra Cashflow

Na základě těchto poznatků se rozhodl Robert Kiyosaki vytvořit stolní hru Cashflow, která pomáhá lidem porozumět funkci peněz v jejich životě. Hlavní výhodou této hry je možnost hrát ve 2-7 hráčích a tím podporovat diskuzi o penězích mezi známými, v rodině nebo v práci.

Hra je sestavena z Hrací desky, kartiček „Nicotnosti“, „Trh“, „Malý obchod“ a „Velký obchod“, hrací karty, na které si člověk dělá vlastní účetnictví, kostek obdobných jako z „Člověče, nezlob se!“ a figurek vymodelovaných do tvaru krysy.

Rozdělení hry Cashflow

Hrací plocha je rozdělena na 2 dráhy – Krysí závod a Rychlodráhu bohatých. Každý hráč začíná jako v reálném životě, na nule – v Krysím závodě. Krysí závod se neustále točí kolem „Nicotností“, což jsou běžné výdaje, které Vás v životě nikam finančně nedostanou, menších obchodních příležitostí, spekulací a vyplácení zaměstnanecké výplaty. Na této dráze je Vaším úkolem nahromadit z menších obchodních příležitostí dostatečný pasivní příjem, aby pokryl všechny Vaše měsíční výdaje. Měsíční výdaje si v této hře vybíráte společně se zaměstnáním, které chcete zastupovat.

Cíl hry Cashflow

Jakmile se vám podaří nahromadit vyšší pasivní příjem, než jsou Vaše celkové měsíční výdaje, vstupujete na Rychlodráhu bohatých. Tímto krokem se Váš pasivní příjem automaticky vynásobí 100 a Vy z hodu na hod získávate možnost podílet se na velmi lukrativních obchodních příležitostech.

Cíle hry mohou být 2: buď přesun z Krysího závodu nebo koupě vlastního snu, který si člověk určí na začátku hry. Záleží na domluvě hráčů.
Hra v mnoha lidech vyvolává silné emoce, neboť se na hru přenáší některé lidské vlastnosti související s jejich finančním životem. Kiyosaki je také autorem knihy Bohatý táta, chudý táta.